Hodná teta

Rady a tipy

 

1. Jsem novým návštěvníkem stránek

1.1. Co je to HodnaTeta.cz?

HodnaTeta.cz je inzertní server sloužící k tomu, aby lidé našli ověřenou pomoc do domácnosti. Specializujeme se na inzerci týkající se pomoci s hlídáním dětí, s úklidem, vařením, doučováním či hlídáním domácích mazlíčků nebo pomoci seniorům. Důležité je, že díky ověřené identitě a referencím ostatních uživatelů se inzeráty stávají důvěryhodnější.

Pro tety (myšleno samozřejmě i mužského pohlaví) nabízející pomoc je HodnaTeta.cz tím správným prostředníkem, jak si získat důvěru rodiny, kterou by si přáli.

1.2. V čem jsou výhody HodnaTeta.cz pro tety, tzn. ty, kteří hledají přivýdělek výpomocí v domácnosti?

+ Registrace je ZDARMA a je velmi jednoduchá a rychlá
+ Je zde velké množství domácností poptávající pomoc
+ Můžete získat online reference a ověření, abyste si získal/a důvěru domácností
+ Můžete využívat kalendář Vaší dostupnosti online
+ Najdete zde řadu užitečných rad, tipů a doporučení, jak zapůsobit

1.3. V čem jsou výhody HodnaTeta.cz pro domácnosti, tzn. ty, kteří hledají někoho na výpomoc?

+ Je zde široký výběr zkušených tet
+ Jediný portál, kde najdete tety, jež byly ověřeny HodnouTetou.cz a referencemi ostatních uživatelů
+ Bezkonkurenční cena za zprostředkování kontaktu (již od 0 Kč!)
+ Najdete zde řadu užitečných rad, tipů a doporučení, jak najít tu správnou tetu


2. Průvodce pro domácnosti

2.1. Jak najít pomoc?

HodnaTeta.cz Vám dává možnost najít si pomoc do domácnosti snadno a bezpečně. Právě bezpečí je úkol, který si klademe splnit. K zajištění tohoto cíle slouží služby poskytované portálem HodnaTeta.cz. Více informací najdete níže v části 2.6. Bezpečí.

HodnaTeta.cz není agentura. Jedná se o inzertní server, kde můžete přímo vyhledat tetu dle parametrů, které si přejete, a to například dle oblasti, dle referencí od ostatních uživatelů, dle znalosti jazyka, zkušeností, profese apod. Nebo se můžete jednoduše ZDARMA zaregistrovat a vložit svůj inzerát a tety Vás budou samy kontaktovat.

2.2. Jak se zaregistrovat?

Pro registraci postačí pouze vyplnění základních údajů. Registrací získáte možnost vložit a aktivovat Váš inzerát. Můžete také získávat a dávat reference ostatním. Pro registraci využijte prosím jednoduchý formulář.

2.3. Jak správně aktivovat svůj profil, aby se můj inzerát zobrazoval ve vyhledávání?

  K tomu, aby se Váš inzerát zobrazil ve vyhledávání pro případné zájemce, musí být tzv. aktivován. Tato aktivace zaručuje minimální požadovanou kvalitu vloženého inzerátu. Podrobný návod jak svůj profil/inzerát akvivovat naleznete v následujícím manuálu: Návod - 10 jednoduchých kroků k úspěšné aktivaci Vašeho profilu.

2.4. Najděte pomoc v domácnosti ZDARMA

Chcete-li najít tetu zdarma, aktivujte svůj inzerát a vyčkejte na to, až Vás tety registrované na našem serveru samy kontaktují. Poté, co Vás teta osloví, můžete si prohlédnout celý její profil včetně fotografie a kvalifikace či případných referencí od ostatních uživatelů.

2.5. Kontaktujte tetu dle svého výběru

Nemáte-li zájem čekat až Vás ta správná teta osloví, nebo pokud si mezi tetami, které Vás osloví, nevyberete, máte možnost za minimální poplatek vybranou tetu oslovit. Poplatky se mohou platit buď za určitý počet kontaktů, nebo za časové období, kdy po zvolené časové období můžete kontaktovat neomezený počet tet. Chcete-li vědět, kolik Vás to bude stát, nahlédněte prosím do našeho ceníku.

2.6. Schůzka s tetou

Poté, co se zkontaktujete, sejdete se s tetou, kde domluvíte další podrobnosti. Pro první schůzku se prosím dobře připravte. Můžete využít naše rady a tipy níže v části 4. Rady a tipy pro domácnosti.

2.7. Bezpečí

Priorita serveru HodnaTeta.cz je bezpečí. Děláme vše proto, abychom Vám pomohli najít pomocníka, který je maximálně prověřen. K tomuto účelu slouží dvě základní pomůcky, se kterými pracujeme. Jedná se o službu Ověřeno HodnaTeta.cz a o reference ostatních uživatelů.

2.7.1. Služba OvěřenoHodnaTeta.cz

V zájmu zajistit uživatelům co nejvyšší míru jistoty a důvěry dochází k ověřování registrovaných uživatelů - tet, kteří si objednali službu Ověřeno HodnaTeta.cz. Těmto tetám je na základě jejich žádosti a kopie jimi předložených dokumentů ověřena totožnost a bezúhonnost.


2.7.2. Reference ostatních uživatelů

Reference ostatních uživatelů Vám pomohou zjistit, zda dotyčná osoba již pro někoho podobnou práci dělala, jak s ní byli spokojeni a další užitečné informace. Nepodceňujte obsah referencí, a pokud Vám z reference nebude cokoli jasné nebo budete chtít vědět více, neváhejte se obrátit přímo na osobu, jež referenci udělila, aby Vám vše objasnila, případně sdělila více informací.

Mějte prosím na paměti, že internetové stránky zosobňují rizika, která spočívají v povaze používaného média. Odpovědnost za výběr tety je výhradně na Vás. Proto se na první schůzku důkladně připravte a zjistěte si o dané osobě co nejvíce. Rovněž tak při ověření totožnosti a bezúhonnosti nejsme schopni garantovat pravost předložených listin ani údajů v nich uvedených. Požádejte tedy dotyčnou osobu vždy o předložení originálů listin. Pro další informace nahlédněte prosím níže do části 4. Rady a tipy pro domácnosti.

2.8. Možnost deaktivace a opětovné aktivace

V případě, že jste v současné chvíli našli tetu, můžete zůstat zaregistrovaní na našem serveru, postačí jen deaktivovat Váš inzerát (tlačítko "deaktivovat" pod Vaší profilovou fotografií), aby se již nezobrazoval. Budete-li znovu pomoc hledat, postačí opětovná aktivace a můžete vesele hledat dál.


3.Průvodce pro tety

3.1. Jak najít domácnost?

HodnaTeta.cz Vám dává možnost najít si domácnost snadno a bezpečně. Právě bezpečí je úkol, který si klademe splnit. K zajištění tohoto cíle slouží služby poskytované portálem HodnaTeta.cz. Více informací najdete níže v části 3.6. Bezpečí.

HodnaTeta.cz není agentura. Jedná se o inzertní server, kde můžete přímo buď vyhledat domácnost dle oblasti, dle hodnocení od ostatních uživatelů, dle typu pomoci apod. Nebo se můžete ZDARMA zaregistrovat a vložit svůj inzerát a domácnosti Vás budou samy kontaktovat.

3.2. Jak se zaregistrovat?

Pro registraci postačí pouze vyplnění základních údajů. Registrací získáte možnost vložit a aktivovat Váš inzerát. Můžete také získávat a dávat reference ostatním. Pro registraci využijte prosím jednoduchý formulář.

3.3. Jak správně aktivovat svůj profil?

K tomu, aby se Váš inzerát zobrazil ve vyhledávání pro případné zájemce, musí být tzv. aktivován. Tato aktivace zaručuje minimální požadovanou kvalitu vloženého inzerátu. Podrobný návod jak svůj profil/inzerát akvivovat naleznete v následujícím manuálu: Návod - 10 jednoduchých kroků k úspěšné aktivaci Vašeho profilu.

3.4. Najděte domácnost zdarma

Chcete-li najít domácnost zdarma, aktivujte svůj inzerát a vyčkejte na to, až Vás domácnosti samy kontaktují. Poté, co Vás domácnost osloví, můžete si prohlédnout celý její profil včetně fotografie a jejích požadavků či případných referencí od ostatních uživatelů. V tomto případě se snažte vyplnit ve svém profilu co nejvíce informací. Další rady a tipy jak zatraktivnit svůj profil najdete v části 5. Rady a tipy pro tety. V rámci registrace máte zdarma možnost oslovit 2 domácnosti dle svého výběru sami.

3.5. Kontaktujte domácnost dle svého výběru bez omezení

Nemáte-li zájem čekat až Vás ta správná domácnost osloví, nebo pokud si mezi domácnostmi, které Vás osloví, nevyberete, máte možnost za minimální poplatek získat členství VIP a tím oslovit neomezené množství domácností. Chcete-li vědět, kolik Vás to bude stát, nahlédněte prosím do našeho ceníku.

3.6. Schůzka s domácností

Poté, co se zkontaktujete, sejdete se s domácností, kde domluvíte další podrobnosti. Pro první schůzku se prosím dobře připravte. Můžete využít naše rady a tipy v části 5. Rady a tipy pro tety.

3.7. Bezpečí

Priorita serveru HodnaTeta.cz je bezpečí. Děláme vše proto, abychom Vám pomohli najít domácnost, která je maximálně prověřena. K tomuto účelu slouží zejména reference ostatních uživatelů. Reference ostatních uživatelů Vám pomohou zjistit, zda u dotyčné rodiny někdo pracoval, jak s ní byli spokojeni a další užitečné informace. Nepodceňujte obsah referencí, a pokud Vám z reference nebude cokoli jasné nebo budete chtít vědět více, neváhejte se obrátit přímo na osobu, jež referenci udělila, aby Vám vše objasnila, případně sdělila více informací.

Mějte prosím na paměti, že internetové stránky zosobňují rizika, která spočívají v povaze používaného média. Odpovědnost za výběr domácnosti je výhradně na Vás. Proto se na první schůzku důkladně připravte a zjistěte si o dané domácnosti co nejvíce. Pro další informace nahlédněte prosím níže do části 5. Rady a tipy pro tety.

Dbejte na své bezpečí. Sejděte se pokud možno na veřejném místě. Dejte vědět svým blízkým, kam jdete a kdy se vrátíte!

3.8. Možnost deaktivace a opětovné aktivace

V případě, že jste v současné chvíli našel/našla domácnost, můžete zůstat zaregistrovaní na našem serveru, postačí jen deaktivovat Váš profil, aby se již nezobrazoval. Budete-li znovu domácnost hledat, postačí opětovná aktivace a můžete vesele hledat dál.

 

4. Rady a tipy pro domácnosti

4.1. Jak správně vytvořit inzerát?

Promyslete si, jakou pomoc hledáte. Například, zda hledáte pouze chůvu nebo zda byste chtěli, aby i vařila a doučovala Vaše děti.

Vykreslete si ideální osobu, kterou byste rádi přivítali ve Vaší domácnosti. Představte si její věk, vzdělání, zkušenosti, dovednosti, jakými jazyky má hovořit atd.
Promyslete si představy Vaší budoucí spolupráce. Časový rámec, cena atd.

Sepište Vaše požadavky do krátkého inzerátu. Nezapomeňte napsat také něco o sobě, o Vaší rodině, případně o osobě, pro kterou pomoc hledáte.

4.2. Jak zatraktivnit svůj inzerát?

+ Vyplňte co nejvíce částí profilu (po vyplnění všech kolonek získáte až 30% vyplněnosti profilu).
+ Vložte svou fotografii (získáte dalších 10% vyplněnosti profilu).
+ Požádejte ostatní registrované uživatele, kde jste pracovali nebo kteří pro Vás pracovali, alespoň o 2 reference (získáte dalších 20% vyplněnosti profilu)
+ Získejte VIP členství (získáte dalších 20% vyplněnosti profilu).
+ Nechte si ověřit profil – služba „ověřeno HodnaTeta.cz“ (získáte dalších 20% vyplněnosti profilu).
+ Můžete také požádat o službu „zobrazení na 1.straně“.

4.2. Na co si dát pozor?

Děláme vše proto, abychom Vám pomohli najít pomocníka, který je maximálně prověřen. Mějte prosím na paměti, že internetové stránky zosobňují rizika, která spočívají v povaze používaného média. Odpovědnost za výběr tety je výhradně na Vás. Proto se na první schůzku důkladně připravte a zjistěte si o dané osobě co nejvíce. Zjistěte si, kde pracuje či studuje, nechte si poslat email z pracovní či studijní adresy, zjistěte bydliště a další kontaktní údaje. Rovněž tak při ověření totožnosti a bezúhonnosti nejsme schopni garantovat pravost předložených listin ani údajů v nich uvedených. Požádejte tedy dotyčnou osobu vždy o předložení originálů listin a udělejte si z nich kopie. Vyžádejte si i možné další reference.

4.3. Pozor na právní předpisy!

Vezměte prosím na vědomí, že dlouhodobější spolupráce může naplňovat znaky pracovněprávního poměru. V takovém případě, je třeba mít sepsanou řádnou pracovní smlouvu či některou z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Rovněž je třeba z takového příjmu odvádět dávky sociálního a zdravotního pojištění a daně. Další informace naleznete v sekci Užitečné odkazy, kde naleznete příslušné právní předpisy a vzorové dohody. Pokud si však nejste jisti, jak postupovat, požádejte o pomoc svého právního zástupce.


5. Rady a tipy pro tety

5.1. Jak správně vytvořit profil?

Uveďte stručné informace o Vaší osobě. Uveďte co nejvíce informací o službě, kterou nabízíte, a snažte se přitom vyplnit všechny kolonky, které Vám HodnaTeta.cz nabízí jako pomůcku k tomu, které informace jsou k dané službě nejčastěji požadované.

Zmiňte všechny Vaše předchozí zkušenosti (ať už byli placené či dobrovolné nebo v rámci školní praxe) vztahující se k nabízené službě. Nezapomeňte zmínit projekty, na kterých jste pracovali, články, které jste napsal/a, přednášky a kurzy, které jste absolvoval/a, oblíbené knížky z dané oblasti apod.

Požádejte předchozí zaměstnavatele či přátele o reference. Aby byla reference důvěryhodná, je třeba, aby osoba, jež referenci uděluje, byla také zaregistrovaná na stránkách HodnaTeta.cz. Stanovte si požadavky k poskytované službě, zejména časové možnosti a finanční požadavky. Popřemýšlejte také o tom, kam jste ochotni dojíždět a jak si představujete Vaši spolupráci.

Pro Vaše pohodlí nabízíme tip na vzorové životopisy.

5.2. Jak zvolit fotografii?

Vyberte fotografii, na které působíte důvěryhodně. Měla by zobrazovat převážně Vás a na fotografii byste měl/a být dobře viditelný/á. Ideální je fotografie zobrazující Vás při činnosti, kterou nabízíte. Chcete-li hlídat děti, vyberte fotografii s dětmi. Chcete-li učit golf, vyberte fotografii, kde hrajete golf.

5.3. Jak zatraktivnit svůj profil?

+ Vyplňte co nejvíce částí profilu (po vyplnění všech kolonek získáte až 30% vyplněnosti profilu).
+ Vložte svou fotografii (získáte dalších 10% vyplněnosti profilu).
+ Požádejte ostatní registrované uživatele, kde jste pracovali nebo kteří pro Vás pracovali, alespoň o 2 reference (získáte dalších 20% vyplněnosti profilu)
+ Získejte VIP členství (získáte dalších 20% vyplněnosti profilu).
+ Nechte si ověřit profil – služba „ověřeno HodnaTeta.cz“ (získáte dalších 20% vyplněnosti profilu).
+ Můžete také požádat o službu „zobrazení na 1.straně“.

5.4. Na co si dát pozor?

Děláme vše proto, abychom Vám pomohli najít domácnost, která je maximálně prověřena.Mějte prosím na paměti, že internetové stránky zosobňují rizika, která spočívají v povaze používaného média. Odpovědnost za výběr domácnosti je výhradně na Vás. Proto se na první schůzku důkladně připravte a zjistěte si o dané rodině, co nejvíce. Zjistěte si, kde členové rodiny pracují či studují, nechte si poslat email z pracovní či studijní adresy. Zjistěte také další kontaktní údaje jako telefon apod. Vyžádejte si i možné další reference od osoby, jež u nich již pracuje či pracovala před Vámi.


Dbejte na své bezpečí. Sejděte se pokud možno na veřejném místě. Dejte vědět svým blízkým, kam jdete a kdy se vrátíte!

5.5. Pozor na právní předpisy!

Vezměte prosím na vědomí, že opakované poskytování služeb může naplňovat znaky soustavné činnosti prováděné samostatně podnikatelem vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku, tedy podnikání. Je třeba mít na paměti, že z příjmu se musí odvádět daň, jedná-li se o provozování živnosti, je třeba mít příslušné oprávnění apod.


Vezměte prosím na vědomí, že dlouhodobější spolupráce může naplňovat také znaky pracovněprávního poměru. V takovém případě, je třeba mít sepsanou řádnou pracovní smlouvu či některou z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Rovněž je třeba z takového příjmu odvádět dávky sociálního a zdravotního pojištění a daně. Toto by měl dělat Váš zaměstnavatel. Proto se jej na to zeptejte.

Další informace naleznete v sekci Užitečné odkazy, kde naleznete příslušné právní předpisy a vzorové dohody. Pokud si však nejste jisti, jak postupovat, požádejte o pomoc svého právního zástupce.

6. Pravidla na HodnaTeta.cz

Provoz na HodnaTeta.cz se řídí těmito Obchodními podmínkami.

7. Úspěšné příběhy

Přečtěte si úspěšné příběhy lidí, kterým HodnaTeta.cz pomohla.


*****

Doufáme, že se Vám díky našim stránkám podaří najít pomoc či práci, kterou hledáte. Pokud se tak stane, budeme upřímně rádi, že jsme k tomu mohli přispět. Podělte se o své zkušenosti s přáteli, aby i oni mohli najít, co hledají.